nasze media MGN 07/2024

KAI/k

dodane 15.10.2008 10:07

Bliźniacy z Teneryfy tego samego dnia zostali księżmi

24-letni Cristobal José i Diego Jesus Rodriguez drogę do kapłaństwa zaczęli, gdy w wieku 11 lat wstąpili do niższego seminarium duchownego. Święcenia otrzymali 12 października.

- Gdy jako młody człowiek rozważasz, czy powiedzieć Panu "tak" na zawsze, robisz to, bo wiesz, że odkryłeś Chrystusa, który nadaje sens (...) i nadzieję dla twojego życia – powiedział Cristobal, wyjaśniając, dlaczego już w młodym wieku zastanawiał się nad kapłaństwem.

Przyznał też, że do „wyruszenia w kapłańską podróż” motywował go przykład księży i zakonnic oraz sposób, w jaki pełnili swoją służbę. - Wszystko to mówiło mi o Chrystusie, dzięki nim zakochałem się w Ewangelii aż do całkowitego poddania mojego życia Chrystuso – wyznał.

Diego od zawsze na pytanie, kim chciałby być, odpowiadał: księdzem. - To właśnie ksiądz z mojego miasta zaprosił mnie pewnego razu, bym zobaczył seminarium, i krok po kroku mój entuzjazm wzrastał – opowiada. Przyznaje, że gdy tam wstąpił, przez 12 lat formacji doświadczał wszystkiego: "wątpliwości, niepewności, ale też radości i przekonania, by wypełnić swoje powołanie”.

« 1 »