nasze media Najnowszy numer MGN 09/2021

KAI/k

dodane 10.10.2008 11:33

Dzień Papieski na Podhalu

Uroczystości religijne, spektakle teatralne, wystawy, koncerty chórów składają się na Obchody Dnia Papieskiego w Nowym Targu i w Ludźmierzu, które potrwają w tym roku przez cały tydzień.

W niedzielę 12 października w ramach Dnia Papieskiego odbędzie się spotkanie dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych, organizuje je parafia św. Jadwigi Królowej Polski.

O godz. 15.00 odbędą się Nieszpory przy obelisku Jana Pawła II na nowotarskim lotnisku.

O godz. 18.00 wierni zgromadzą się na mszy koncelebrowanej w kościele pw. NSPJ z oprawą muzyczną Chóru „Echo Gorczańskie”. Po mszy św. odbędzie się otwarcie wystawy „Podhalańskie chóry w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II”.

15 października obchody przeniosą się do Ludźmierza. O godz. 18.00 w sanktuarium będą odmawiane nowenna do Matki Bożej oraz modlitwa różańcowa o wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II.

16 października (czwartek) to dzień uroczystej mszy koncelebrowanej na nowotarskim rynku. Rozpocznie się ona o godz. 18. Mieszkańcy Nowego Targu i Podhala, którzy zbiorą się tam w 30. rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, proszeni są o przyniesienie świec. Zbiórka pocztów sztandarowych - o godz. 17.30 na placu przy Kościele św. Katarzyny.

17 października (w piątek) o godz. 19 Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zaprasza na spektakl "Kropla" (fragmenty Dzienniczka św. Faustyny).

19 października (w niedzielę) o godz. 18 koncelebrowana msza na zakończenie VIII Dnia Papieskiego zostanie odprawiona w parafii "Na Równi Szaflarskiej" z udziałem Miejskiego Nauczycielskiego Chóru "Gorce".

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione