nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

KAI/k

dodane 01.10.2008 09:20

Łodż: modlitwa w 120 punktach miasta

Ponad 400 osób w 120 punktach Łodzi modliło się 30 września w intencji miasta.

Wydarzenie było elementem przygotowań do poświęcenia pomnika św. Faustyny Kowalskiej, patronki Łodzi.
"Święta Faustyna Kowalska jest patronką Łodzi już od prawie 3 lat. Tymczasem jest jeszcze spora grupa osób, które nie wiedzą, kim była" - mówi Danuta Pawłowska z grupy "Iskra Bożego Miłosierdzia", która przygotowała akcję.

"Dlatego wychodzimy z orędziem Bożego Miłosierdzia na ulice, place i skrzyżowania Łodzi, żeby modląc się pokazać mieszkańcom, co nam zostawiła patronka" - dodaje.

Kilkanaście minut przed godziną 15.00 w ponad 120 punktach Łodzi - na skrzyżowaniach, placach, skwerach i przed kościołami - zebrały się kilku, kilkunastoosobowe grupy, które zachęcały łodzian do modlitwy.

Uczestnicy trzymali w dłoniach różańce i plansze z napisem "Jezu Ufam Tobie". "Zachęcamy wszystkich do modlitwy, bo modlitwa jest dobra. Sprzyja człowiekowi, daje nam dużo radości i odporności na zło" - mówiła jedna z uczestniczek akcji.

"Będziemy wypraszali wiele łask dla naszego miasta, dla wszystkich rządzących" - dodawała jej koleżanka. Wśród modlących nie brakowało młodzieży.

Modlitwa na ulicach Łodzi była elementem przygotowań do poświęcenia pomnika św. Faustyny Kowalskiej, patronki miasta. Odbędzie się ono w niedzielę, 5 października.

Wydarzenie przygotowała grupa "Iskra Bożego Miłosierdzia", wywodząca się z Ośrodka Odnowy w Duchu Świętym w Łodzi. Działająca w jej ramach grupa modlitewna "Mocni w Duchu" na początku 2006 roku rozpoczęła "patrole modlitewne" - regularną modlitwę w różnych punktach miasta w intencji Łodzi, jej mieszkańców, samorządowców, nauczycieli czy dziennikarzy.

« 1 »