nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

KAI/k

dodane 26.09.2008 09:29

Ponad tysiąc szkół ma za patrona Jana Pawła II

Ponad tysiąc szkół w Polsce nosi imię Jana Pawła II. Uczy się w nich 300 tysięcy dzieci i młodzieży. 2 października na Jasnej Górze organizowana jest pielgrzymka Rodziny Szkół Jana Pawła II z okazji 10-lecia jej istnienia i 30. rocznicy wyboru papieża-Polaka na Stolicę Piotrową.

Pielgrzymka jest najważniejszym modlitewnym spotkaniem łączącym szkoły papieskie. (...)

Pielgrzymka rozpocznie się 2 października uroczystą Mszą św. o godzinie 11.00 na Wałach Jasnogórskich. Potem przedstawicielom szkół zostaną wręczone specjalnie przygotowane płyty z okazji jubileuszu 10-lecia Rodziny Szkół Jana Pawła II.

Zmieści się na nich cała historia Rodziny, od momentu jej powstania po dzień dzisiejszy. Przygotowano już 2 tys. takich płyt.

Jasnogórskie spotkanie będzie także przygotowaniem do obchodów VIII Dnia Papieskiego, przebiegającego w tym roku pod hasłem „Jan Paweł II - Wychowawca młodych", dlatego też do Częstochowy przyjadą przedstawiciele Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Tegorocznej pielgrzymce przewodniczyć będzie biskup radomski Zygmunt Zimowski.

Organizatorem pielgrzymki jest Zespół Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Radomiu oraz Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach. Pierwszej pielgrzymce Rodziny Szkół w roku 2001 przewodniczył śp. bp Jan Chrapek. Idea integracji społeczności szkolnych, które za patrona obrały sobie Papieża-Polaka zrodziła się w październiku 1998 roku w Zespole Szkół Integracyjnych w Radomiu. Uczniowie i nauczyciele należący do rodziny zobowiązani są m.in. do przyjmowania w żywy sposób nauk papieskich poprzez realizowanie ich w życiu.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione