nasze media Najnowszy numer MGN 03/2021

KAI/k

dodane 23.09.2008 11:39

Wspomienie o Ojcu Pio

23 września przypada czterdziesta rocznica śmierci świętego ojca Pio. O świętym opowiada na łamach „L'Osservatore Romano” historyk Giuseppe Tamburrano.

Poznał zakonnika z Pietrelciny, gdy był dzieckiem, w San Giovanni Rotondo. Ojciec Pio spotykał się z jego ojcem, skazanym na banicję za działalność polityczną.

Tamburrano przypomina, że był tym bardzo zdziwiony, ponieważ jego ojciec miał opinię bezbożnika. „Nigdy nie słyszałem, by mówili o wierze czy o religii. Ojciec Pio nie starał się nigdy nawrócić mego ojca: spotykali się dla czystej przyjemności rozmowy. Dopiero po latach uzmysłowiłem sobie, że ojciec Pio ze swą przyjaźnią był jedyną pociechą, jaką miał mój ojciec, zesłany i wykluczony ze wszystkiego z przyczyn politycznych. I za to będę mu zawsze wdzięczny. Nie mogę nie mieć szacunku dla tego cierpiącego człowieka, który znajdował słowo pocieszenia dla otaczających go ludzi” - mówi włoski historyk.

„Ojciec Pio promieniował pogodą, nadzieją, ufnością, pociechą: uczuciami pozytywnymi, uczuciami zdrowymi. Dzięki temu stał się bardzo wielką postacią (...)

Mam wrażenie, jakbym widział go jeszcze na klasztornym korytarzu: śmiał się, opowiadał dowcipy, anegdoty, wspominał swoje dzieciństwo. Pogodny, prosty, spontaniczny i sympatyczny święty” – dodaje.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione