nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

KAI/k

dodane 18.09.2008 10:43

Wkrótce IX Pielgrzymkowy Rajd Świętokrzyski

Już po raz dziewiąty 27 września wyruszy na Święty Krzyż Pielgrzymkowy Rajd. Uczestnicy z trzech diecezji: kieleckiej, sandomierskiej i radomskiej będą szli do sanktuarium Drzewa Krzyża Świętego czternastoma trasami.
Na miejscu wezmą udział we Mszy św. przed klasztorem i pokłonią się relikwiom. Organizatorzy Rajdu spodziewają się kilku tysięcy uczestników.

Tegoroczny Rajd związany jest ze stuleciem Oddziału Świętokrzyskiego PTTK i będzie przebiegał pod hasłem „Bądźmy uczniami Chrystusa”. Pielgrzymi mają do wyboru czternaście tras rajdowych wiodących przez najpiękniejsze krajobrazowo zakątki regionu świętokrzyskiego.

Jest wśród nich trasa dla osób starszych i niepełnosprawnych, benedyktyńska – prowadząca przez miejscowości powiązane z działalnością gospodarczą benedyktynów, jak i dwie trasy autokarowo – piesze: partyzancka – przechodząca przez miejsce bojów powstańców styczniowych i sanktuaryjna – szlakiem sanktuariów.

Trasy uszeregowano według stopni trudności – dla młodzieży, dzieci, osób starszych. Każda grupa będzie miała przydzielonego przewodnika z Koła Przewodników Świętokrzyskich. Trwają już zapisy do poszczególnych grup.

W trakcie rajdu będą zbierane ofiary na odbudowę wieży klasztornej na Święty Krzyż.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione