nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

KAI/k

dodane 16.09.2008 10:41

19-21 września: Kongres Misyjny Młodych

Spotkania z misjonarzami, koncerty i wykłady znalazły się w programie Kongresu Misyjnego Młodych w Tarnowie. Odbywać się on będzie od 19 do 21 września. Centralnym punktem tego wydarzenia będzie w sobotę Diecezjalne Spotkanie Młodzieży.

Do udziału, zachęca młodych biskup tarnowski Wiktor Skworc. W komunikacie napisanym z tej okazji przypomina hasło spotkania młodzieży całego świata z Ojcem świętym Benedyktem XVI w Sydney "Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i staniecie się moimi świadkami". Zdaniem ordynariusza tarnowskiego prawda o Duchu Świętym uzdalniającym do świadectwa wiary brzmi wyjątkowo w Roku św. Pawła, wielkiego Apostoła Narodów, który powierzoną sobie misję wypełnił wiernie do końca. Biskup przypomina, że wśród tych, którzy zginęli pracując na misjach są: pochodzący z diecezji: ks. Jan Czuba, którego dziesiątą rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku, oraz o. Zbigniew Strzałkowski, s. Czesława Lorek i kleryk Robert Gucwa.

Kongres Misyjny Młodych diecezji tarnowskiej ma być hołdem złożonym ks. Janowi Czubie, który zginął w Republice Konga. Pomysłodawcą spotkania jest Inicjatywa Diecezji Tarnowskiej Młodzi Misjom. Jej członkowie chcą uwrażliwić rówieśników na potrzeby misyjne Kościoła.

Podczas Kongresu zaplanowano cykl spotkań tematycznych. Będą wykłady i dyskusje, oraz film pokazujący pracę misjonarzy. Młodzież pozna także życie i posługę ks. Jana Czuby, oraz innych misjonarzy, którzy zginęli głosząc Ewangelię.

Kongres Misyjny Młodych diecezji tarnowskiej rozpocznie się w piątek 19 września o godz. 18.00 uroczystą Mszą św. w Bazylice Katedralnej. W sobotę młodzież zgromadzona w auli domu im. Jana Pawła II wysłucha wykładów i będzie pracować w grupach dyskutując m.in. o tym co młodzi mogą zrobić dla misji. Natomiast o godz. 13.00 w kościele w Tarnowie Mościcach uroczystą Mszą św. rozpocznie się diecezjalne spotkanie młodzieży. Po Eucharystii młodzi przejdą do Mościckiego Centrum Kultury gdzie odbędzie się spotkanie misyjno-ewangelizacyjne. Młodzież pozna sylwetki misjonarzy - męczenników, będą świadectwa osób, które były w Sydney, oraz wieczorny koncert.

W niedzielę 21 września młodzi pojadą do Słotowej, rodzinnej parafii ks. Jana Czuby. Msza św. odprawiona w tutejszym kościele zakończy misyjne spotkanie.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione