nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

KAI/k

dodane 09.09.2008 16:29

Salezjanie uruchomili bursę

16 chłopców może zamieszkać w bursie szkolnej prowadzonej przez łódzkich salezjanów. Ośrodek właśnie rusza i nie jest wykluczone, że w przyszłości zaoferuje więcej miejsc.

"Będą codzienne modlitwy wieczorne, raz w tygodniu spotkanie formacyjne z wychowawcą i raz w miesiącu Msza św. z okazją do spowiedzi" - mówi kierownik ośrodka ks. Jerzy Walo.

"Przekazaliśmy informację do proboszczów okolicznych parafii w Łodzi, docieramy też drogą mailową do szkół" - opowiada ks. Walo.

Bursa mieści się w tym samym budynku, w którym działa salezjańskie seminarium duchowne, które jednak jest w fazie likwidacji.

"Część pokoi jest po seminarium. Od decyzji dotyczących przyszłego zagospodarowania budynku zależy to, czy rozszerzy się bursa, czy też swoją działalność rozwinie mieszcząca się obok szkoła salezjańska. Ten rok jest rokiem przejściowym" - przyznaje kierownik bursy.

Na razie do bursy przyjmowani są sami chłopcy. "Mamy 16 miejsc, jak do tej pory zgłosiło się pięciu uczniów ze szkół średnich. W bursie mogą zamieszkać uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, ewentualnie najstarszych klas gimnazjów oraz studenci" - wyjaśnia ks. Walo.

W całym kraju działa kilka burs i przyszkolnych internatów prowadzonych przez salezjanów. We wszystkich księża prowadzą formację w duchu św. Jana Bosko.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione