nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

KAI/k

dodane 09.09.2008 09:56

Katolicy z Japonii pielgrzymują po Polsce

Pielgrzymkę po Polsce pod hasłem "Śladami ikon" rozpoczęła grupa katolików z Japonii.

18 pielgrzymów odwiedzi w dniach 9-19 września m. in. Warszawę, Częstochowę, Kraków i Wadowice.

„Japońskich pielgrzymów nie fascynuje jedynie ojczyzna Jana Pawła II, ale żywią oni także szczególny kult Miłosierdzia Bożego i dlatego chcą się pomodlić w miejscach związanych ze św. Faustyną Kowalską” – powiedział KAI główny organizator pielgrzymki dominikanin Paweł Janociński.

Od 1977 roku jest on misjonarzem, wykłada na Uniwersytecie Katolickim Shirayuri w Tokio i pełni funkcję duszpasterza japońskiej Polonii.

O. Janoiński wyjaśnił, że uczestnikami tegorocznej pielgrzymki będą wierni "głęboko zaangażowani w życie japońskiego Kościoła", należący do trzech grup.

Pierwsza to studenci kursu "100 tygodni z Pismem Świętym", który polski dominikanin prowadzi w Centrum Duchowości Archidiecezji Tokijskiej.

Drugą grupę stanowią tercjarze dominikańscy z Fukushima (diecezja Sendai), dla których organizuje on spotkania poświęcone duchowości chrześcijańskiej, ostatnio maryjnej.

I wreszcie trzecią grupę tworzą wierni z kościoła Yurigaoka w diecezji Yokohama. "Mam z nimi kontakt przez spotkania modlitewne. Wszyscy oni są zainteresowani sytuacją i historią Kościoła w Polsce, polską kulturą i językiem” – oświadczył o. Janociński.

Program pielgrzymki obejmuje odwiedziny nie tylko dużych miast, ale też Niepokalanowa, Oświęcimia, Łagiewnik, Wadowic, Żelazowej Woli i Radoni, gdzie dzięki znaczącej pomocy katolików z Japonii powstał klasztor sióstr dominikanek klauzurowych.

Podróżni odwiedzą także kościoły i cerkwie we wschodniej Polsce, opisane w wydanym niedawno w Japonii albumie „101 polskich Madonn. Pielgrzymka do ikon w Polsce". Pojadą m. in. do Zawadki Rymanowskiej, na Grabarkę, do Hrebennego i Kodnia .

Zdjęcia i opisy tych miejsc zostaną umieszczone na specjalnie w tym celu utworzonej stronie internetowej. Ma ona popularyzować ten mało w Japonii znany region Polski. Dwa dni pielgrzymi spędzą również na Ukrainie, zwiedzą m.in. Żółkiew i Lwów.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione