nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

KAI/k

dodane 03.09.2008 09:36

Kolejne dziecko w Oknie Życia

We wtorek 2 września o godz. 8.10 w „Oknie życia” przy ul. Przybyszewskiego 39 w Krakowie pozostawiono kolejnego noworodka.

Dziecko zostało odwiezione do Kliniki Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, z którą Caritas nawiązała współpracę.

"Dziecko było śliczne i wyglądało na zdrowe" - mówi s. Cherubina, jedna z nazaretanek mieszkających w domu, w którym znajduje się „Okno życia”. Gdy okno zostaje otwarte, w domu włącza się alarm.

Siostry natychmiast dzwonią po pogotowie i do czasu jego przyjazdu zajmują się dzieckiem. Optymalne warunki oczekiwania na karetkę zapewnia podarowany przez anonimowego ofiarodawcę inkubator.

„Okno życia”, czyli miejsce, w którym matka może anonimowo zostawić nowo narodzone dziecko, nie narażając go na niebezpieczeństwo, jest oznaczone papieskim herbem Jana Pawła II i logo Caritas.

Powstało z inicjatywy Wydziału Rodziny Kurii Metropolitalnej oraz Caritas Archidiecezji Krakowskiej przed pierwszą rocznicą śmierci Jana Pawła II – niestrudzonego obrońcy życia.

Celem „Okna życia” jest zwrócenie uwagi na problem dzieci porzucanych na ulicy lub na śmietnikach. Siostry zakonne mieszkające w domu przy ul. Przybyszewskiego 39 w Krakowie proszą o rozpowszechnianie wiadomości, że matki, które ukrywają ciążę, nie mogą wychowywać swoich dzieci i nie chcą rodzić w szpitalu, mogą zostawić dziecko w bezpiecznym miejscu – u nazaretanek.

Sześcioro dzieci złożonych dotychczas w „Oknie życia” jest już w rodzinach adopcyjnych.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione