nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

Radio Watykańskie/k

dodane 03.09.2008 09:19

Polacy u ojca Pio

Od chwili wystawienia urny z doczesnymi szczątkami św. Ojca Pio dwukrotnie wzrosła liczba Polaków przybywających do San Giovanni Rotondo.

Pielgrzymuje wiele rodzin. Od 7:00 rano do godz. 19:00 do krypty, gdzie wystawiona jest szklana urna, wchodzi ok. 16 tys. pielgrzymów.

Jak mówi przewodniczka po sanktuarium w San Giovanni Rotondo, Beata Grzyb, przyjeżdża tam teraz znacznie więcej Polaków. „To jest nowość, bo do tej pory, jeśli chodzi o pielgrzymów indywidualnych, byliśmy jako Polacy daleko w prowadzonych tu statystykach. Grup jest w tym roku dwa razy więcej. Polacy przyjeżdżają głównie po to, by się modlić, dziękować za otrzymane łaski i prosić o nowe. Przybywają ludzie już dobrze zaznajomieni z postacią Ojca Pio. Pielgrzymi są wytrwali, mimo upału stoją cierpliwie w kolejkach, modlą się, śpiewają i potem schodzą do krypty. Z pewnością każdy chciałby być tam jak najdłużej. Wielu liczy na to, że będzie tam wydzielone miejsce na modlitwę, że będzie można pobyć przy Ojcu Pio. Niestety kilkanaście tysięcy osób, które codziennie przewijają się przez kryptę, nie daje takiej możliwości. Urnę praktycznie można obejść dookoła i to jest czas, który trzeba wykorzystać na modlitwę”.

Ciało Ojca Pio będzie wystawione w szklanej urnie do września przyszłego roku. Następnie pozostanie w krypcie, jednak jak się przewiduje, urna przynajmniej częściowo będzie zasłonięta.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione