nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

KAI/k

dodane 01.09.2008 08:54

Czołgała się 4 km, by uczestniczyć we Mszy św.

25-letnia, niepełnosprawna Afrykanka z Mozambiku imieniem Olivia, czołgała się 4 kilometry, która aby uczestniczyć w niedzielnej Mszy św.

Wkrótce będzie miała wkrótce wózek inwalidzki. Pomogą jej członkinie Zgromadzenia Ubogich Sióstr od Opuszczonych Ludzi Starszych w Chissano.

Gdy po raz pierwszy zobaczyły czołgającą się dziewczynę, zakonnice były zdumione, że jest to młoda osoba, a gdy dowiedziały się, że co niedziela wędruje ona w ten sposób na Mszę św., nie mogły uwierzyć, że ktoś jest gotowy do takiego poświęcenia.

Dziewczyna, mimo że nie była ochrzczona, pokonywała spieczoną słońcem wiejską drogę w towarzystwie opiekunki z miejscowego plemienia.

Według katolickiej agencji ACI z Peru, siostry mogły porozumieć się z tak niezwykłą pątniczką za pośrednictwem jej opiekunki, gdyż ona sama nie mówiła po portugalsku.

Według sióstr Olivia dała niezwykłe świadectwo "wytrwałości i heroicznej wiary", tym większe, że gorący piasek, jaki napotykała na drodze, niemal spalił jej dłonie.

W wyniku interwencji sióstr, co pewien czas Afrykankę odwiedzał w jej domu katechista, który w ten sposób przygotował ją do chrztu.

Ostatnio przyjęła ten sakrament, a jeden z dobroczyńców zgromadzenia zakonnego ofiarował jej wózek inwalidzki.

Ubogie Siostry od Opuszczonych Osób Starszych w Chissano są zgromadzeniem, przybyłym tam w ub.r. z Walencji w Hiszpanii.

26 sierpnia uroczyście obchodziły święto swej założycielki św. Teresy od Jezusa Jornet e Ibars (1843-97; kanonizowanej w 1958 r.) w prowadzonych przez siebie placówkach w różnych miejscach i krajach świata.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione