nasze media Najnowszy numer MGN 02/2021

KAI/k

dodane 01.09.2008 08:47

XV Festiwal Piosenki Pielgrzymkowej

Młodzi uczestnicy lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę spotkali się 30 sierpnia w Wąwolnicy na XV Festiwalu Piosenki Pielgrzymkowej

Tegoroczne spotkanie miało wymiar międzynarodowy – w Apelu Jasnogórskim brali udział młodzi Kubańczycy, którzy przebywają z wizytą w Polsce.

Podkreślali, że od czasu pielgrzymki Jana Pawła II na Kubę wiara Kubańczyków umocniła się, jest więcej młodych w Kościele, jednak tym bardziej potrzeba świadectwa i działań ewangelizacyjnych młodych katolików.

Zwracali też uwagę na brak duchownych – na całej wyspie jest ich mniej, niż w archidiecezji lubelskiej. Goście modlili się wspólnie z zebranymi prosząc o pokój na świecie, w Gruzji i innych miejscach konfliktów, a także o zdrowe i mocne rodziny.

- Świat potrzebuje takich świadków jak wy, którzy nie zatrzymają się na Jasnej Górze czy w Wąwolnicy, ale pójdą dalej z przesłaniem miłości – mówił do uczestników spotkania prowadzący Apel ks. Mieczysław Puzewicz, wikariusz biskupi ds. młodzieży, nawiązując do hasła pielgrzymki „Aż po krańce świata”.

Podczas festiwalu wolontariusze z lubelskiego Centrum Duszpasterstwa Młodzieży prowadzili loterię na rzecz dzieci gruzińskich, które od środy będą wypoczywać w Lublinie.

Po przeglądzie uczestnicy festiwalu udali się w pielgrzymce do Kębła, gdzie Mszę św. odprawił dla nich najmłodszy wiekiem biskup lubelski Artur Miziński.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione