nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

KAI/k

dodane 29.08.2008 10:32

Caritas wręczy statuetki „Pomocna Dłoń”

Już po raz piąty Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej uhonoruje osoby i instytucje wspierające oraz propagujące działalność charytatywną.

Statuetki „Pomocna Dłoń” przyznawane są w trzech kategoriach: sponsoring, współpraca oraz świadectwo i tradycyjnie wręczone zostaną podczas dorocznego Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych.

Imprezę zaplanowano na 20 września.

- Te statuetki są nie tylko wyrazem wdzięczności dla tych, którzy nam pomagają, ale pokazują także, że w naszej działalności nie jesteśmy sami. Każdego dnia pomagają nam darczyńcy poprzez darowizny finansowe oraz przekazywanie żywności, leków, sprzętu rehabilitacyjnego oraz innych niezbędnych rzeczy. Otrzymujemy także pomoc od samorządów i organizacji pozarządowych w postaci dotacji. Pomagają nam media rozpowszechniając informacje o możliwych formach otrzymania i udzielenia wsparcia. Są też dziesiątki ludzi poświęcających swój czas na pracę wolontaryjną. Bez tych wszystkich ludzi gnieźnieńska Caritas nie byłaby w stanie realizować swoich zadań w takim zakresie, w jakim czyni to obecnie – mówi Lucyna Muniak, rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Wśród nagrodzonych statuetkami „Pomocna Dłoń” jest wiele firm z Gniezna i Wielkopolski, osób zaangażowanych w działalność charytatywną z Polski i zagranicy, a także artystów i muzyków m.in. zaprzyjaźniony z gnieźnieńską Caritas zespół Lombard.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione