nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

KAI/k

dodane 25.08.2008 09:21

Konkurs piękności dla... zakonnic

Ksiądz Antonio Rungi z Mondragone w diecezji Caserta na południu Włoch zamierza przeprowadzić na początku września konkurs piękności wśród sióstr zakonnych.

Potencjalne kandydatki, które chciałyby wziąć udział w tej rywalizacji, winny wysłać swe zdjęcia na elektroniczny adres kapłana, który zamieści je na swym blogu. Później obejrzą je internauci, którzy następnie będą głosować na wybraną kandydatkę.

„Myślicie pewnie, że wszystkie zakonnice są stare, wątłe i smutne? Dzisiaj już tak nie jest dzięki napływowi do naszego kraju młodych i pełnych życia sióstr z zagranicy” – uzasadnił swój pomysł włoski duchowny. W rozmowie z dziennikiem „Corriere della Sera” podkreślił, że obecnie w klasztorach jest wiele sióstr z Afryki i Ameryki Łacińskiej, które „są naprawdę bardzo piękne”, dodając, że dotyczy to zwłaszcza Brazylijek.

„Zakonnice są przede wszystkim kobietami a piękno jest darem Bożym” – wyjaśnił następnie pomysłodawca. Zapewnił, że organizowany przezeń konkurs będzie formą pokazania tego, że istnieje nie tylko takie piękno, które przedstawia telewizja, ale także „wdzięk bardziej czysty, pochodzący z serca i duszy”.

Ks. Rungi oświadczył, że pomysł zorganizowania tej rywalizacji podsunęły mu same siostry zakonne. Dodał, że oczekuje zgłoszenia prawie tysiąca kandydatur i zapewnił, że wiele sióstr już dały mu do zrozumienia, że mają zamiar wziąć udział w konkursie.

„Mam nadzieję, że następne wydanie naszego konkursu będzie już nie tylko w internecie, ale że będziemy mogli przeprowadzić prawdziwy pokaz, który mógłby się odbyć w czasie konkursu «Miss Włoch»” – powiedział kapłan.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione