nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

Radio Watykańskie/k

dodane 21.08.2008 15:16

Niezwykły urok świętości

Pozwólmy, by nas ogarniał niezwykły urok świętości – zaapelował Benedykt XVI podczas spotkania spotykania z wiernymi w Castelgandolfo.

Papież zwrócił uwagę, że liturgia Kościoła daje możliwość kroczenia w towarzystwie świętych.

Oni ukazują możliwości codziennego wprowadzania Ewangelii w życie, są dla nas prawdziwą drogą do Jezusa. Dlatego ważną i pożyteczną rzeczą na drodze wiary, obok rozważania Pisma Świętego i synowskiej miłości do Matki Bożej, jest znajomość żywotów świętych i korzystanie z ich orędownictwa – podkreślił Papież.

„Ich ludzkie i duchowe doświadczenie ukazuje, że świętość nie jest luksusem, nie jest przywilejem nielicznych, lecz wspólnym przeznaczeniem wszystkich ludzi wezwanych, by być Dziećmi Bożymi, powszechnym powołaniem wszystkich ochrzczonych – zauważył Benedykt XVI.

Świętość jest osiągalna dla wszystkich, nawet jeżeli nie wszyscy święci są tacy sami. Niekoniecznie wielkim świętym jest ten, kto posiada nadzwyczajne dary. W rzeczywistości jest bardzo wielu takich, którzy znani są jedynie Bogu, gdyż ich życie na ziemi wydawało się najnormalniejsze.

Swym przykładem świadczą, że jedynie pozostawanie w kontakcie z Bogiem napełnia człowieka Bożym pokojem i radością, uzdalniając go do szerzenia wokół siebie pogody ducha, nadziei i optymizmu” – powiedział Papież.

Jako przykłady świętych towarzyszących wiernym w tych dniach Papież wskazał postacie Jana Eudesa, Bernarda z Clairvaux, Piusa X i Róży z Limy.

Zachęcił, aby poznawaniu faktów z ich życia, w miarę możliwości, towarzyszyła lektura ich pism.


« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione