nasze media Najnowszy numer MGN 11/2021

Radio Watykańskie/k

dodane 18.08.2008 09:29

80 tys. kobiet na pielgrzymce w Piekarach

„Bądźmy uczniami Chrystusa w rodzinie” to hasło tegorocznej pielgrzymki kobiet do Piekar Śląskich. W tym roku przybyło ich ponad 80 tysięcy.

Tradycyjnie już zgromadzone panie powitał metropolita katowicki. „Nie upadajcie na duchu w obliczu strat spowodowanych przez straszny żywioł” – apelował abp Damian Zimoń, nawiązując do tragedii, jaka dotknęła trzy powiaty województwa śląskiego.

„Dlaczego spotyka nas takie cierpienie? Nie znamy odpowiedzi na to pytanie. Wszyscy powinniśmy jej szukać. Pan Bóg miłości wzywa nas do solidarności i współpracy” – powiedział metropolita.

Ani deszcz, ani zmęczenie po przejściu nawet kilkunastu kilometrów nie były w stanie zepsuć atmosfery, jaka od samego rana panowała na kalwaryjskim wzgórzu.

„To już trudno zliczyć, co roku chcemy się modlić i wierzyć w to, bo Matka Boska naprawdę nas wysłuchuje” – powiedziała jedna z pątniczek.

To dzięki wszystkim paniom wspólnoty kościelne otwierają się na ludzkie potrzeby – podkreślił w homilii bp Stanisław Budzik.

„Jest jedna kobieta, niewiasta, od której uczą się wszyscy. Jest bowiem niezrównaną nauczycielką. Tą niewiastą jest Maryja” – powiedział sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

„Od Maryi chcemy się uczyć wiary żywej i taką wiarę chcemy w rodzinie wpajać młodemu pokoleniu” – powiedział bp Budzik.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione