nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

KAI/k

dodane 13.08.2008 13:25

Przygotowania dla Animatorów Trzeźwości

Po wakacjach rusza w Łodzi czwarta już edycja Studium Animatorów Trzeźwości im. ks. Franciszka Blachnickiego.

Celem Studium jest przygotowanie osób, które podejmą w parafiach zadania związane z pracą wśród młodzieży i dorosłych.

Uczestnicy zajęć nauczą się wstępnego rozpoznawania problemu alkoholowego, wskazania możliwości pomocy czy informowania w parafiach o tym problemie i możliwościach jego rozwiązywania.

Trenerzy pokażą jak umiejętnie organizować spotkania i modlitwy oraz współpracować z różnymi środowiskami zajmującymi się rozwiązywaniem problemów uzależnień.

Studium obejmuje 10 spotkań o charakterze wykładowo-warsztatowym.(...)

O udział w zajęciach apeluje abp Władysław Ziółek. "Często spotykamy się z problemem nadużywania alkoholu zarówno przez dorosłych jak i młodzież, a nawet dzieci. Sprawą najwyższej wagi staje się umiejętność dawania właściwej odpowiedzi we wspólnocie parafialnej na te wyzwania" - podkreśla metropolita łódzki.

Program łódzkiego Studium został zaaprobowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a jest realizowany przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka i stowarzyszenie Agape.

Uczestnicy studium otrzymają dyplom jego ukończenia pod warunkiem przeprowadzenia w swojej parafii wybranego projektu profilaktycznego.

Do udziału w zajęciach organizatorzy zapraszają członków ruchów, stowarzyszeń, grup charytatywnych w parafiach, kancelistów parafialnych, członków grup samopomocowych, rodziców, wychowawców, nauczycieli, katechetów oraz inne osoby pragnące zaangażować się w rozwiązywanie problemów alkoholowych.

- Uczestnikami Studium mogą być osoby świeckie oraz księża i siostry zakonne - wyjaśnia prowadzący nabór do studium ks. Jan Cholewa. - Doświadczenie lat ubiegłych wskazuje, że praca w parafii jest najowocniejsza, jeśli z danego środowiska do duszpasterstwa trzeźwości włącza się kilka osób - dodaje ks. Kubacki.

Zapisy prowadzone będą od 24 sierpnia do 6 września pod numerem telefonu 0 (42) 616-00-18. Chętni muszą być pełnoletni i przedstawić skierowanie od proboszcza swojej parafii.

Studium Animatorów Trzeźwości Archidiecezji Łódzkiej im. sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego zostało powołane 1 sierpnia 2005 roku przez metropolitę łódzkiego abpa Władysława Ziółka.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione