nasze media Najnowszy numer MGN 10/2021

Radio Watykańskie/k

dodane 12.08.2008 08:02

Latynoamerykańska młodzież - misjonarzami

„Młody świecki katolik uczniem i misjonarzem Chrystusa w Misji Kontynentalnej”. Pod takim hasłem młodzież z peruwiańskich diecezji i ruchów kościelnych zebrała się w dniach 7-10 sierpnia w Huánuco na północ od Limy na IV Krajowym Kongresie Młodych Katolików. Został on zorganizowany przez tamtejszą diecezję.

W czterodniowym spotkaniu brali też udział biskupi Peru, Kolumbii i Wenezueli. Celem spotkania było uświadomienie roli, jaką ma odegrać młodzież w rozpoczynającej się wkrótce Misji Kontynentalnej.

Mówiono m.in. o wychowaniu do wiary, duszpasterstwie powołaniowym, znaczeniu Ducha Świętego w życiu młodzieży oraz problemach młodzieży.

W skali krajowej latynoamerykańska Misja Kontynentalna zostanie zainaugurowana w Peru 30 sierpnia. Rozpocznie się Mszą z udziałem episkopatu w kolegium salezjańskim w Limie.

Również w Argentynie odbyło się spotkanie młodzieży związane z tematem misji chrześcijan w świecie. 9 sierpnia był Dniem Jubileuszowym Młodych w ramach obchodów Roku św. Pawła, zorganizowanym w Monte Grande koło Buenos Aires.

Udział brała młodzież począwszy od 13. roku życia. Mówiono o sensie życia i o tym, co można dziś zrobić, by zmienić świat.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione