nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

KAI/k

dodane 08.08.2008 09:56

Film o papieżu - sportowcu

Jan Paweł II w górach, na basenie, kajakach, boisku i nartach - takiego papieża przedstawia najnowszy film Mediateki Centrum Myśli Jana Pawła II, przygotowany z okazji olimpiady.

Dziesięcioro rozmówców osobiście znających papieża opowiada o jego wielkiej życiowej pasji – sporcie.

Jak mówi ks. Stefan Wylężek z Fundacji Jana Pawła II w Rzymie, „Po modlitwie Anioł Pański czekaliśmy na niego pół godziny, bo pływał na basenie”, a osoby związane z krakowskim duszpasterstwem przypominają Karola Wojtyłę jako osobę niezwykłej siły, hartu ducha i ciała.

Opowiadają jak jeździł w kombinezonie i nausznikach, jak wstawał o świcie, by popływać i odmówić brewiarz.

W materiale filmowym który można obejrzeć na stronie internetowej Centrum wypowiadają się księża: Stefan Wylężek, Kazimierz Korbut-Orzechowski, Jan Główczyk, oraz członkowie duszpasterstwa: Władysława Bąk-Czechowska, Kazimierz Wójcik, Teresa Malecka, Czesław Kwiecień, Andrzej Zieliński i ks. Tadeusz Rostworowski. O meczu w piłkę opowiada także prof. Krystyna Czuba.

Na stronie znajdują się też odnośniki do dokumentów papieskich na temat sportu oraz książek o papieżu-sportowcu, jakie Biblioteka Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie ma w swoich zbiorach.

Mediateka Centrum Myśli Jana Pawła II to archiwum medialne gromadzące multimedia związane z Janem Pawłem II. Nagrywa wywiady z osobami związanymi z papieżem oraz tematyczne materiały filmowe, jak np. ten o sporcie.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione