nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

KAI/k

dodane 04.08.2008 10:32

Warsztaty multikulturowe dla dzieci i młodzieży

Dwutygodniowe warsztaty dla dzieci i młodzieży odbędą się w XIX-wiecznym skansenie, którego właścicielem jest aktor filmowy i teatralny Wojciech Siemion.

Z dziećmi i młodzieżą pracować będą wolontariusze z Polski, a także z krajów europejskich: Irlandii, Ukrainy, Chorwacji, Hiszpanii, Włoch oraz Mołdawii. Dla uczestników wydarzenia ma to być okazją do poznania i wykształcenia w sobie otwartości na inne kultury.

Tegoroczne warsztaty nawiązują bowiem do obchodów Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego. W programie przewidziany jest czas na zabawy, gry terenowe i symulacyjne, aktywności artystyczno-sportowe czy performance międzykulturowy.

Pomysłodawcami i organizatorami wydarzenia są pedagodzy, młodzi artyści i animatorzy kultury.

Nieformalna Grupa Animatorów i Artystów działa od dwóch lat. niem uczestników, lokalnych władz i społeczności. Codziennie w zajęciach brało udział ok. 30 osób. Członkowie grupy są zgodni, że inicjatywy tego typu są potrzebne na terenie wielu małych miejscowości i wsi w Polsce.

Często są jedyną okazją spędzenia wolnego czasu i szansą dla dzieci i młodzieży na poznanie własnych umiejętności, talentów, budowania poczucia własnej wartości oraz integracji z innymi.

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Również organizatorzy, goście, praktykanci pracują podczas projektu jako wolontariusze.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione