nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

KAI/k

dodane 01.08.2008 09:19

Papież zadowolony z wakacji

Papież jest bardzo zadowolony z wakacji, bowiem w Bressanone czuje się „jak w domu”. twierdzą osoby z najbliższego otoczenia papieża twierdzą. Benedykt XVI razem ze swym starszym bratem Georgiem na czas wakacji zatrzymał się w budynku seminarium w Bressanone.

W czasie pobytu papieża władze prowincji Bolzano, załatwiły dla pielgrzymów sześć specjalnych pociągów do miejscowości Bressanone, gdzie papież spotka się z nimi dwukrotnie na Anioł Pański: w niedziele 3 i 10 sierpnia.

Pociągi, wyjeżdżające z Bolzano, Trydentu i San Candido, zasilą 31 zwyczajnych połączeń na tych trasach. W ten sposób kolejną będzie się mogło dostać do Bressanone 16 tysięcy osób.

Na czas pobytu Benedykta XVI kilka eksponatów z diecezjalnego muzeum w Bolzano przeniesiono do seminarium, które jest rezydencja papieża. Do Bressanone przywieziono cenny XVIII-wieczny zegar, XIX-wieczny pejzaż miasteczka, klęcznik należący do Ottona Habsburga i kilka krzeseł.

Po wyjeździe Benedykta XVI powrócą one natychmiast do muzeum, które w swoich zbiorach ma wiele innych skarbów, jak pektorały, ofiarowywane przez Marię Teresę Austriaczkę kolejnym biskupom czy peleryna z X wieku z purpurowego jedwabiu z Konstantynopola.

W latach 1977-2004 kard. Joseph Ratzinger odpoczywał w Bressanone w sumie dziesięć razy.

W poprzednich latach odwiedził miejsca, w których zatrzymywał się latem Jan Paweł II: był w Les Combes w Dolinie Aosty i Lorenzago di Cadore w Dolomitach.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione