nasze media Najnowszy numer GN 06/2021

Radio Watykańskie/k

dodane 01.08.2008 09:10

Ignacjańskie Dni Młodzieży

Nie bój się pragnąć - to hasło Ignacjańskich Dni Młodzieży. Ponad 450 osób z całej Polski przyjechało do Starej Wsi na Podkarpaciu, aby wziąć udział w radosnym świętowaniu. Góowną postacią tegorocznego spotkania jest św. Stanisław Kostka. W trakcie wieczornego nabożeństwa został on ogłoszony patronem jezuickich duszpasterstw młodzieżowych Magis.

Każda z 12 wspólnot otrzymała relikwiarz św. Stanisława jako widzialny znak obecności świętego wśród młodzieży. „To był człowiek, który nie bał się realizować swoich marzeń. Ten power dążenia do celu to jest coś niesamowitego – powiedział jeden z uczestników. - Rzucić wszystko i pójść za marzeniami – to jest właśnie w Staszku piękne”.

Już po raz piąty w Starej Wsi jezuici zorganizowali spotkanie, które rokrocznie gromadzi coraz większą liczbę młodych ludzi.

„Celem spotkań – podkreśla ich dyrektor, o. Paweł Brożyniak SJ - jest uczenie się wspólnej zabawy, pracy i nawiązywania nowych przyjaźni. Wszystko w duchu ignacjańskim, w duchu osobistego spotkania z Chrystusem”.

Modlitwa i zabawa to nie jedyne zajęcia młodzieży. Organizowane są grupy warsztatowe prowadzone przez profesjonalistów. Tegoroczna oferta jest bardzo bogata: młodzi mogą wybierać spośród 30 warsztatów.

„Bardzo dobrze się bawimy i naprawdę świetnie tutaj spędzamy czas” – mówi jedna z uczestniczek warsztatów tańca bollywood. Dlaczego je wybrała? - „Po prostu bardzo lubię warsztaty ruchowe i doszłam do wniosku, że należy rozwijać swoje ciało i poznawać inne kultury”.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione