nasze media Najnowszy numer MGN 12/2021

KAI/k

dodane 29.07.2008 09:01

Duchowe uczestnictwo dla nieobecnych na Przystanku Jezus 2008

Tak jak w ubiegłym roku, młodzież, która nie może przyjechać do Kostrzynia nad Odrą Przystanek Jezus 2008, może przyłączyć się do "przystankowej rodziny" podejmując się duchowego uczestnictwa w imprezie.

O inicjatywie duchowego uczestnictwa w tej jednej z największych wakacyjnych imprez ewangelizacyjnych informuje aktualizowane na bieżąco strony internetowe Przystanku Jezus: www.przystanekjezus.pl i www.tymoteusz.org.

Aby podjąć się duchowego uczestnictwa w Przystanku Jezus i zostać "duchowym przystankowiczem", należy wejść na jedną w tych stron, wypełnić i wysłać specjalny formularz.

"Zapraszamy wszystkich naszych przyjaciół, a także tych, którym na sercu leży dzieło ewangelizacji, aby przyłączyli się do naszej przystankowej rodziny" - zachęcają członkowie Wspólnoty św. Tymoteusza, organizatorzy Przystanku Jezus.

Tegoroczny Przystanek Jezus w Kostrzynie nad Odrą rozpoczął się 28 lipca o godz. 17.00 wspólną Eucharystią. Do 30 lipca - trwają m.in. rekolekcje przygotowujące do ewangelizacji.

Przystanek Jezus jest ogólnopolską akcją ewangelizacyjną, dzięki której młodzi ludzie stają się ewangelizatorami podczas festiwalu Przystanku Woodstock.

Na Przystanku młodzi deklarują, że chcą świadczyć swoim rówieśnikom o spotkaniu z Chrystusem, dzielić się z nimi chlebem i czasem, modlić za potrzebujących oraz rozmawiać o współczesnych problemach młodych ludzi. Istnieje także możliwość przyjęcia sakramentu pokuty i pojednania.

Pomysłodawcą Przystanku Jezus w 1999 roku był bp Edward Dajczak, ówczesny biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko – gorzowskiej, obecnie ordynariusz koszalińsko-kołobrzeski.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione