nasze media MGN 07/2024

KAI/k

dodane 23.07.2008 09:37

„Nie bądź obojętny” – akcja oświęcimskich hokejarzy

Ruszyła wspólna akcja hokejowej drużyny Unii Oświęcim i Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau – „Nie bądź obojętny”.

Akcji towarzyszyć będą rozgrywki meczów charytatywnych w Polsce i za granicą na rzecz głodujących, cierpiących, zagrożonych wojnami, promocja hasła „Nie bądź obojętny” oraz „Don't be indifferent” w mediach, oraz tam, gdzie sport gości zazwyczaj bardzo rzadko.

Hasło eksponowanie będzie na koszulkach, banerach, flagach, będą projekty wychowawcze z dziećmi i młodzieżą, promocja zasad „fair play” również poza sportem

Adam Urbańczyk, prezes Towarzystwa Hokejowego Unia Oświęcim, wyjaśnia, że chodzi o to, by przypomnieć, iż sport może być nośnikiem wielkich wartości. „Wierzymy bardzo mocno w jego formacyjny i edukacyjny wymiar. Sport to więcej niż walka. Sportowa rywalizacja, oparta na szacunku dla przeciwnika, jest wskazówką, jak w sposób pokojowy rozwiązywać problemy współczesnego świata” – podkreśla Urbańczyk, dodając,że działania te mają szczególne znacznie właśnie w Oświęcimiu – „mieście tak tragicznie naznaczonym przez historię”.

Unia Oświęcim to uznana marka na sportowej arenie w Polsce.

Przez 15 lat dominowała na krajowych lodowiskach zdobywając 8 tytułów mistrza oraz 7 wicemistrza Polski w hokeju na lodzie.

« 1 »