nasze media Najnowszy numer MGN 10/2021

Radio Watykańskie/k

dodane 23.07.2008 09:27

Taizé w łączności z Sydney

Młodzież wielu krajów świata, która w minionym tygodniu przebywała w Taizé, łączyła się na modlitwie ze swymi rówieśnikami uczestniczącymi w XXIII Światowym Dniu Młodzieży w Sydney - pisze brat Marek, z Taize.

W Kościele Pojednania szczególnie często podejmowano w tych dniach śpiewy do Ducha Świętego.

Podobne śpiewy rozbrzmiewały w tym samym czasie w anglikańskim kościele św. Jakuba znajdującego się w pobliżu katolickiej katedry w Sydney.

Tam brat Alois, przeor Wspólnoty, wraz z kilkoma braćmi, z pomocą przyjaciół Taizé w Australii, prowadził kilka razy dziennie wspólną modlitwę. I w Taizé, i w Sydney młodzi katolicy modlili się wspólnie ze swoimi rówieśnikami z innych chrześcijańskich Kościołów i wspólnot.

I tu, i tam byli obecni młodzi Polacy. W Taizé wyróżniała się szczególnie pięćdziesięcioosobowa grupa z podwrocławskiej Trzebnicy zorganizowana przez dekanalnego duszpasterza młodzieży, ks. Krystiana Harchuta.

Młodzi z tej grupy poproszeni, by każdy jednym słowem wyraził to, co dla niego podczas tygodnia w Taizé było najważniejsze, najczęściej wypowiadali słowa: cisza i pokój.

Z listy słów, które wymieniali niemal jednym tchem, można by ułożyć słownik człowieka pokoju i zaufania: nadzieja, prawda, poszukiwanie, przyjaźń, wspólnota, Jezus... Słowa te wyrażają z pewnością doświadczenie radości tych młodych ludzi z odkrywania głębokiego sensu bycia uczniami Chrystusa.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione