nasze media Najnowszy numer MGN 10/2021

Radio Watykańskie/k

dodane 21.07.2008 09:21

ŚDM 2011 w Madrycie: radość w Hiszpanii

Krzyk radości wypełnił o świcie 20 lipca katedrę Almudena w Madrycie. Młodzież z radością przyjęła zapowiedź Benedykta XVI, że stolica Hiszpanii będzie miejscem Światowego Dnia Młodzieży w 2011 r.

Choć było prawie pewne, że Madryt zostanie wybrany na miejsce najbliższego Światowego Dnia Młodzieży, to brakowało jednak oficjalnego potwierdzenia.

Około godz. 4 nad ranem krzyk radości rozległ się w Santiago de Compostela, w Javier (Nawarra), El Rocío i przede wszystkim w Madrycie. Oklaskom, uściskom i śpiewom nie było końca.

„Cieszymy się, że nasza diecezja dostąpiła tak wielkiego zaszczytu” – mówił 19-letni Francisco Javier. „Nie zawiedziemy zaufania Benedykta XVI” – wtórowała mu 20-letnia Anna Maria.

"Wybór Madrytu jest cennym wsparciem i zachętą dla hiszpańskich katolików, zwłaszcza młodzieży” – powiedział ks. Enrique González z Madrytu.

Pojawiają się też pytania, czy Hiszpanie dorównają wspaniałej organizacji Światowego Dnia Młodzieży w Sydney. „Poprzeczka została podniesiona wysoko, ale damy radę” – mówi ks. González Torres.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione