nasze media Najnowszy numer MGN 11/2021

Radio Watykańskie/k

dodane 21.07.2008 09:15

Świadectwa młodych na zakończenie ŚDM

Zakończyły się Światowe Dni Młodzieży w Sydney. Co przeżyli uczestnicy ŚDM? Za Radiem Watykańskim podajemy niektóre z ich świadectw:

„Najbardziej niesamowite jest to, że wszyscy jednoczymy się w Chrystusie i nieważne jest, jakimi językami mówimy, jaki mamy kolor skóry. Wszyscy się radujemy i wszystko jest na chwałę Pana”.

„Dla mnie niesamowite jest doświadczenie powszechności Kościoła i że wszyscy wierzą w tego samego Boga. Ten sam Bóg posyła nas do składania świadectwa”.

„Moim zdaniem największą wartość ma świadectwo, które dajemy rodzinom, które niejednokrotnie wątpią, także tu w Sydney, gdzie ta „multikulti” telewizja i media dominują. Jednak da się być wesołym i dobrze się bawić, żyjąc według zasad”.

„Będę wracała ze ŚDM ze wspaniałymi wspomnieniami, przemyśleniami. Myślę, że te wrażenia i to, co przeżyłam, zostanie w mojej pamięci i sercu na całe życie”.

„Jestem z moją żoną Agnieszką i synem Franciszkiem, który kończy roczek. Przyjechał z nami, ponieważ byliśmy w Rzymie, Toronto, Kolonii i teraz jesteśmy w Sydney. Na pewno przeżyliśmy entuzjazm, radość, działanie Ducha Świętego, które jest bardzo delikatne, ale objawia się żywiołem i entuzjazmem obecnym w młodzieży. Są to misje dla całego świata, a Australia przeżywa to bardzo gorąco na miejscu”.

"Owocem mojego doświadczenia w Sydney jest utwierdzenie się w mocnym postanowieniu życia blisko Pana Boga. (...) Jako nauczyciel pracujący z młodzieżą, wracam ze świadomością, że moją odpowiedzialnością powinno być niesienie Chrystusa młodzieży, że (...) moim świadectwem życia i słowa przekazuję Chrystusa”.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione