nasze media MGN 07/2024

KAI/g

dodane 18.07.2008 12:34

Obiad z Papieżem

Benedykt XVI zjadł dziś obiad z 12 młodymi uczestnikami XXIII Światowych Dni Młodzieży w Sydney. Do Domu Katedralnego, w którym papież mieszka podczas pobytu w tym mieście, zaproszono przedstawicieli wszystkich kontynentów, wytypowanych przez lokalne konferencje episkopatu.

Na posiłek przybyli młodzi z krajów, które wysłały największe grupy młodzieży na ŚDM, a także z państw sąsiadujących z Australią. Z USA przybył 27-letni Armando Cervantes, z Brazylii 26-letnia Jorgiana Aldren Lima de Sanatana, z Nigerii 25-letnia Ijeoma Jacinta Igwe, zaś z Demokratycznej Republiki Konga 29-letni Jean Fabien Muaka Muaka Aloza. Europę reprezentowali 25-letni Hiszpan Fidel Mateos Rodriguez i 22-letnia Marie Bénédicte Esnault z Francji. Z Korei przyjechał 28-letni Wonhyong Cho, z Papui Nowej Gwinei 28-letni Gabriel Nangile, zaś z Timoru Wschodniego 25-letnia Helena de Sousa. Nowa Zelandie reprezentowała 30-letnia Clare Dooley, a Australię - 21-letni Craig Ashby i 31-letnia Teresa Wilson.

Każdy z młodych przyniósł prezent dla papieża. Dostał on m.in. aborygeńskie ubranie, butelkę koniaku oraz płyty kompaktowe z muzyką klasyczną i tradycyjnymi pieśniami koreańskimi.

« 1 »