nasze media MGN 07/2024

KAI

dodane 17.07.2008 09:40

300 młodych z Polski, Białorusi i Ukrainy przygotowuje się do „Sydney w Warszawie”

Około 300 osób – w tym kilkadziesiąt z Białorusi i Ukrainy – przygotowuje się w Niepokalanowie do „Sydney w Warszawie”, spotkania zorganizowanego równolegle ze Światowymi Dniami Młodzieży w Australii.

Od niedzieli 13 lipca, kiedy rozpoczęło się spotkanie w Niepokalanowie Mszą św. pod przewodnictwem bp. pomocniczego warszawskiego Mariana Dusia – trwają modlitwy i warsztaty, podczas których młodzi rozmawiają o relacji z Bogiem, modlitwie, czystości przedmałżeńskiej, stosunku chrześcijanina do sukcesu zawodowego, czy interesowaniu się wróżbami i horoskopami.

Każdy dzień rozpoczyna się modlitwą uwielbienia, adoracją najświętszego Sakramentu i Mszą św. Po południu odbywają się warsztaty a następnie spotkania w grupach.

Wieczorami młodzież może spotkać się w "Emma Cafe" a następnie wziąć udział w tematycznych wieczorach - w czwartek 17 lipca będzie to wieczór dziękczynny.

Podczas całego spotkania młodzi - w wieku od 15 do 25 lat - przygotowywani są do ulicznej ewangelizacji.

- W piątek i sobotę w Warszawie młodzież będzie rozdawała ulotki, rozmawiała z przechodniami i śpiewała na ulicy - powiedział KAI Janusz Tarasiewicz ze wspólnoty Emmanuel. - Przygotowujemy także pantomimę oraz spektakl ognia.

Młodych ludzi spotkać będzie można w piątek 18 lipca od godz. 1600 do 18.30 na ul. Marszałkowskiej w okolicach Metra Świętokrzyska oraz na Krakowskim Przedmieściu w okolicach kościoła św. Anny.

Organizatorami spotkania w Niepokalanowie są Wspólnota Emmanuel i archidiecezja warszawska. Młodzież nocuje na terenie klasztoru franciszkanów, spotkania, modlitwy i warsztaty mają miejsce na hali Centrum Sportu Gminy Teresin.

Założycielami Wspólnoty Emmanuel w 1972 r. byli Pierre Goursat oraz Martine Laffitte-Catta, była ordynator jednego z paryskich szpitali. Obecnie liczy ok. 6 tys. członków w 60 krajach. Członkami Wspólnoty są świeccy (w tym także małżeństwa), osoby konsekrowane, diakoni stali, klerycy i księża. Zobowiązują się oni, w miarę możliwości, do codziennej długotrwałej adoracji Najświętszego Sakramentu, codziennego uczestniczenia we Mszy św., porannej modlitwy uwielbienia i regularnego przystępowania do spowiedzi.

W Polsce Wspólnota Emmanuel istnieje od 1993 r. Na całym świecie prowadzi m.in. ewangelizację na ulicach, spotkania modlitewne dla chorych, ewangelizuje także przez Internet oraz imprezy muzyczne na otwartym powietrzu. Prowadzi ponadto kluby studenckie, spotkania dla matek oraz tzw. "kursy Alfa" - czyli ewangelizację poprzez gościnność domową.

« 1 »