nasze media Mały Gość 04/2024

www.mlodzi.chemin-neuf.pl/k

dodane 15.07.2008 14:59

Festiwal Młodych w Wolborzu

Od 13 do 18 lipca w Wolborzu trwa Festiwal Młodych, przygotowany przez Wspólnotę Chemin Neuf. Festiwal odbywa się w łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży w Sydney.

Od 16 lat Wspólnota Chemin Neuf organizuje Międzynarodowe Spotkania Młodych w różnych miejscach świata.

Tego lata po raz pierwszy spotkanie dla młodych z Europy Centralnej ma miejsce w Polsce.

"Każdego wieczoru będzie na Was czekać inna propozycja: wieczory międzynarodowe, koncerty, wieczory modlitewne, święto.... - zachęcają członkowie Wspólnoty Chemi Neuf.

Oczywiście pośród tych wszystkich propozycji znajdzie się też czas na spokojne osobiste rozmowy, zarówno podczas posiłków, które spożywać będziemy w mniejszych grupach jak i przewidzianego czasu spotkań."

Wśród zaproszonych gości są między innymi:
- Abp. Józef Życiński, arcybiskup metropolita lubelski, duchowny katolicki, filozof, teolog, publicysta. Członek Komitetu Biologii Ewolucyjnej i Teoretycznej PAN, Europejskiej Akademii Nauki i Sztuki w Wiedniu, Kongregacji do Spraw Wychowania Katolickiego, Papieskiej Rady Kultury, Komisji Wspólnej Episkopatu i Rządu RP, Komisji Episkopatu do Spraw Nauki Wiary, członek zagraniczny Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych, przewodniczący Rady Episkopatu do Spraw Apostolstwa Świeckich i Rady Programowej KAI.

- Bp. Adam Lepa, biskup Archidiecezji Łódzkiej, wykładowca pedagogiki mass mediów i psychologii. Jest członkiem Komisji Episkopatu ds. Środków Społecznego Przekazu. Przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa Kurii Archidiecezji Łódzkiej.

- Adam Woronowicz: aktor, ojciec rodziny,urodził się w Białymstoku. Dziesięć lat temu ukończył studia aktorskie w warszawskiej Akademii Teatralnej i trafił do Teatru Rozmaitości. Od 2001 r. jest aktorem Teatru Powszechnego. Odtwórca głównej roli w filmie „Popiełuszko”

- o. Marcin Mogielski OP, Dominikanin, mieszka i pracuje w Warszawie duszpasterz akademicki kościele św. Jacka w Warszawie na Freta., mgr teologii moralnej i lic. teologii duchowości.

- o. Tomasz Mariański OP, Dominikanin, działający w łódzkiej fundacji „Dominik” zajmującej się m/in. pomocą osobom znajdującym się pod wpływem sekt

- o. Artur Filipowicz SJ: Jezuita, Etyk, specjalizujący się w zakresie etyki politycznej i biopolityki. Wykładowcą w Papieskiej Akademii Teologicznej "Bobolanum" i na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

- ks. Marcin Czajkowski: Duszpasterz Pracowników Nauki Archidiecezji Łódzkiej, wykładowca bioetyki w Podyplomowym Studium Filozoficznym KUL w Łodzi

- Marek i Dorota Maczugowie, młode małżeństwo, które zaraz po ślubie wyjechało na Syberię i tam, wraz z dziećmi spędzili na misji 10 lat.

« 1 »