nasze media Najnowszy numer MGN 11/2021

radio Em/k

dodane 15.07.2008 14:25

Na rowerach przez wyspy bałtyckie

12 uczestników - uczniowie i nauczyciele z Uczniowskiego Klubu Sportowego FRAM z Chorzowa, ruszają na rowerową ekspedycję po bałtyckich wyspach.

30 dni, ponad 1000 kilometrów rowerami i tyle samo promami.

"Pomysł na wyprawę zrodził się w głowach niektórych z nas jakiś czas temu. Alternatywą była wyprawa rowerowa na Islandię. Jednak po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw ostatecznie zdecydowaliśmy, że będą to wyspy.

Podczas około dwudziestodniowej wyprawy chcielibyśmy przejechać rowerami największe wyspy Morza Bałtyckiego. Na naszym szlaku znajdą się: fińskie Alandy, szwedzkie Gotlandia i Olandia, duński Bornholm, niemiecka Rugia oraz polskie Wolin i Uznam. Wychodzi na to, że codziennie będziemy pokonywać około 70 kilometrów. Poza rowerem w transporcie pomogą nam pociągi oraz promy

Plan ambitny, ale co tam, przecież nie jesteśmy minimalistami :)

Zamierzamy dokumentować każdy kilometr podróży, będą zdjęcia i notki o miejscach, przygodach, lokalnych atrakcjach.

Zgromadzony materiał chcielibyśmy wykorzystać do opracowania przewodnika rowerowego". mówią uczestnicy rowerowej wyprawy.

Trasa (w skrócie):
Katowice - Stockholm - WYSPY ALANDZKIE - Stockholm - Nynashamn - GOTLANDIA - OLANDIA - Malmo - Ystad - BORNHOLM - RUGIA - Szczecin - WOLIN - UZNAM - Katowice".

Wyprawie patronuje Radio eM 107,6 FM.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione