nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023

KAI/k

dodane 15.07.2008 09:56

„Sydney w Warszawie”: to będą te same Światowe Dni Młodzieży

Spotkanie "Sydney w Warszawie" będzie podobne duchem do Światowego Dnia Młodzieży w Australii – zapewnił podczas konferencji prasowej przed „Sydney w Warszawie”, Janusz Tarasiewicz, ze Wspólnoty Emmanuel, jeden z głównych organizatorów spotkania.

Spotkanie odbędzie się w dniach 19-20 lipca na Skwerze Cubryny przy Moście Świętokrzyskim.

- To co staramy się zrobić, żeby młodzi ludzie, którzy głównie ze względów finansowych nie są w stanie pojechać do Sydney, pewną część tego spotkania mogli tu przeżyć – tłumaczył Janusz Tarasiewicz. – Staramy się podkreślać, że to są te same Światowe Dni Młodzieży, jesteśmy w łączności w Sydney, dzięki telebimowi będziemy relacjonowali spotkania z Benedyktem XVI – mówił.

Zdaniem organizatorów „każdy w innym miejscu może znaleźć coś dla siebie”. W programie znajdują się m.in. transmisje satelitarne z Sydney, wspólne modlitwy, spotkania z artystami i ludźmi mediów czy rozmowa młodzieży z abp. Kazimierzem Nyczem.

Uczestnicy spotkania wezmą także udział w koncertach, warsztatach teatralnych, muzycznych i misyjnych oraz panelach dyskusyjnych i przedstawieniach.

"Cały program „Sydney w Warszawie” jest tak ułożony, abyśmy mogli przeżyć podobne doświadczenie jak uczestnicy ŚDM. Dlatego ważne są transmisje z Sydney, ale także inne formy, które zaproponowaliśmy młodym – wyjaśnił Michał Gierycz ze Wspólnoty Emmanuel.(...)

Zdaniem organizatorów, „Sydney w Warszawie” może poruszyć młodych ludzi, aby zechcieli szukać czegoś dalej i głębiej, aby zapragnęli coś zrobić ze swoim życiem, a później dla Kościoła.

Spotkanie na Skwerze Cubryny poprzedzi piątkowa (18 lipca) akcja ewangelizacyjna, którą poprowadzą w siedmiu miejscach w Warszawie stołeczne wspólnoty.

Pomysłodawcą i gospodarzem „Sydney w Warszawie” jest abp Kazimierz Nycz, zaś organizację koordynuje Wspólnota Emmanuel. W przygotowania wydarzenia włączyło się także wiele stołecznych wspólnot, ubogacając je swoim charyzmatem.

Wśród nich są m.in. Wspólnota Chemin Neuf, Odnowa w Duchu Świętym, Woda Życia i Neokatechumenat. W organizacji bierze udział także Diecezja Warszawsko-Praska i Ordynariat Polowy WP.

Podczas „Sydney w Warszawie” organizatorzy będą ubrani w czerwone koszulki.

Szczegółowe informacje o „Sydney w Warszawie” można znaleźć na stronie internetowej

« 1 »