nasze media Najnowszy numer MGN 11/2020

KAI

dodane 15.07.2008 09:48

„Zalogowani w Jezusie” – XV Spotkanie Młodych w Wołczynie

„Zalogowani w Jezusie” – pod tym hasłem w Wołczynie koło Kluczborka odbywa się XV Spotkanie Młodych.

W dniach od 14 do 19 lipca gromadzi się tu 1500 osób z Polski i zagranicy, aby przekonać się, co wspólnego z wiarą mają login, enter, wirus, ubgrabe i e-mail. Bracia kapucyni, organizatorzy spotkani, opowiedzą bowiem o wierze, odwołując się do Internetu.

Tematem przewodnim tegorocznego zlotu młodych jest chrzest. Dzięki odwołaniom do wirtualnego świata, młodzi usłyszą o tym sakramencie w zupełnie nowy sposób.

„Chrzest jest momentem, od którego następuje ‘zalogowanie w Jezusie’ – powiedział organizator, br. Paweł Teperski. – Tak jak logowanie na stronie internetowej wprowadza w rzeczywistość wirtualną, tak chrzest wprowadza do Kościoła – dodaje kapucyn.

Najważniejszym punktem programu będzie codzienna Eucharystia. Ponadto młodzi wysłuchają konferencji głoszonych przez zaproszonych gości. Nie zabraknie tańców, muzyki i zabawy. Wieczorem wystąpi m.in. zespół Perfekt, New Life Music, Kana, Triquetra, Pajujo, Maleo i KapBendu – zespół braci kapucynów.

Tegoroczne spotkanie w Wołczynie obywa się po raz 15. W 2007 roku odbyło się pod hasłem „Kurs na miłość”, zaś w 2006 roku – „W rytmie łaski”

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione