nasze media Najnowszy numer MGN 12/2022

KAI/k

dodane 14.07.2008 09:21

Benedykt XVI przybył do Sydney

w niedzielę 13 lipca Benedykt XVI przybył do Sydney. Samolot wiozący Papieża wylądował w bazie wojskowej Richmond punktualnie o godz. 15.00 czasu lokalnego.

Papież przybył do Australii aby wziąć udział w XXIII Światowych Dniach Młodzieży w Sydney.

Odbywają się onei w dniach 15-20 lipca. Benedykt XVI dołączy do 225 tys. młodych katolików 17 lipca. Przypłynie do nich statkiem na nabrzeżne Barangaroo w dzielnicy Darling Harbour.

Gdy samolot dotknął ziemi australijskiej, w centrum prasowym w Sydney rozległy się oklaski zgromadzonych tam dziennikarzy z całego świata, którzy oglądali bezpośrednią transmisję z lądowania.

Zgodnie z planem, samolot włoskich linii lotniczych Alitalia, wiozący Ojca Świętego z Rzymu wylądował najpierw w bazie wojskowej kolo Darwin, na północy Australii. Postój techniczny maszyny trwał półtorej godziny. O godz. 10.30 (2.00 w nocy czasu polskiego) samolot wyruszył w dalszą drogę do Sydney, na południowym wschodzie kraju.

W bazie wojskowej Richmond, położonej na północno-zachodnich przedmieściach Sydney, nie odbyła się żadna oficjalna ceremonia powitania papieża. Przewidziana jest ona dopiero 17 lipca w Sydney, w siedzibie gubernatora stanu Nowa Poludniowa Walia, znajdującej się w przepięknym parku z widokiem na zatokę Sydney, tuz obok słynnego gmachu Opery z dachem w kształcie kwiatu lotosu.

O godz. 15.15 Benedykt XVI pojawił się w drzwiach samolotu. Gdy zszedł na płytę lotniska, przywitali go premier Kevin Rudd z innymi przedstawicielami władz federalnych Australii i stanu Nowa Południowa Walia, którego stolica jest Sydney, na czele z premierem Morrisem Iemma.

Obecni byli również przedstawiciele episkopatu: metropolita Sydney kard. George Pell, przewodniczący Konferencji Episkopatu Australii abp Philip Wilson z Adelaide, główny koordynator Światowych Dni Młodzieży bp Anthony Fisher, biskup polowy Max Davis i ordynariusz diecezji Parramatta, na której terytorium znajduje się baza Richmond - bp Kevin Manning.

Papieża powitał także przybyły wcześniej z Watykanu kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, która ze strony Stolicy Apostolskiej odpowiada za organizacje ŚDM, i sekretarz Rady bp Joseph Clemens, dawny sekretarz Benedykta XVI z czasów, gdy był kardynałem-prefektem Kongregacji Nauki Wiary.

W budynku lotniska Ojciec Święty krótko rozmawiał z premierem Ruddem.

Prosto z bazy Richmond Ojciec Święty odjechał samochodem do ośrodka Opus Dei w Kenthurst Study.

Znajduje się on około 30 km na północny-zachód od centrum Sydney. Papież spędza tam pierwsze trzy dni swego pobytu w Australii, odpoczywając po najdłuższym locie, odbytym podczas swych podroży zagranicznych.

Komentatorzy stacji telewizyjnej SkyNews sugerują, że Benedykt XVI spędzi ten czas w "modlitewnej izolacji" od świata, odbywając tam swego rodzaju rekolekcje.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione