nasze media Najnowszy numer MGN 12/2021

KAI/k

dodane 04.07.2008 22:25

Już wkrótce "Sydney w Warszawie"

O godz. 15 rozpocznie się Festiwal Młodych - odbywać się będą rozmaite warsztaty teatralne, muzyczne i misyjne, dyskusje, przedstawienia i happeningi oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi.

O godz. 17.15 konferencję duchową związaną z tematem głównym Światowych Dni Młodzieży wygłosi ks. Roman Trzciński, warszawski duszpasterz akademicki. Wieczorem odbędą się ponadto spotkania młodzieży w mniejszych grupach, w których młodzi będą m.in. poznawać swoich rówieśników z różnych stron Polski i innych krajów Europy.

Od godz. 20.30 trwać będzie "Wieczór z Duchem". W jego ramach odbędzie się m.in. spotkanie z abp. Kazimierzem Nyczem, koncert muzyki gospel, spotkanie z artystami i ludźmi mediów oraz wspólne modlitwy. Punktem kulminacyjnym pierwszego dnia będzie Msza św. celebrowana przez abp. Nycza z homilią Benedykta XVI. O godz. 4.30 nad ranem rozpocznie się koncert Maleo Reggae Rockers.

Pomysłodawcą i gospodarzem „Sydney w Warszawie” jest metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz. Organizację imprezy koordynuje Wspólnota Emmanuel, która już od wielu lat – począwszy od spotkania w Toronto - organizowała Światowe Dni Młodzieży w Wadowicach – w łączności z tymi, które odbywały się w różnych miejscach na świecie z udziałem Ojca Świętego. Dlatego abp Nycz zdecydował się powierzyć to zadanie właśnie tej wspólnocie.

"Zdaję sobie sprawę, że wielu młodych nie będzie mogło pojechać na spotkanie z Papieżem w Sydney. Dlatego jest wielkie zaproszenie, aby młodzież chciała uczestniczyć w tym warszawskim spotkaniu w łączności z Benedyktem XVI. Myślę, że będzie to z jednej strony wielkie przeżycie religijne i kościelne, a z drugiej wielka radość młodego pokolenia, która we wspólnocie będzie mogła się formować" - uważa abp Nycz i zachęca młodych do licznego uczestnictwa w warszawskim spotkaniu.

W tygodniu poprzedzającym "Sydney w Warszawie" odbędą się trzy kilkudniowe spotkania przygotowawcze, przygotowywane przez wspólnoty ewangelizacyjne. Organizatorem w Niepokalanowie jest Wspólnota Emmanuel, Festiwal Młodych w Wolborzu przygotowuje Wspólnota Chemin Neuf, natomiast spotkanie młodzieży CAMP w Żydowie organizuje Odnowa w Duchu Świętym.

„Spotkanie Młodych” w Niepokalanowie - największe z wszystkich trzech - to kontynuacja wadowickich „Spotkań Młodych” organizowanych już od 8 lat przez Wspólnotę Emmanuel. Organizatorzy zapewniają, że program został przygotowany tak, by każdego dnia pozwolić młodzieży coraz bardziej otwierać się na Ewangelię i moc Ducha Świętego. Oprócz codziennej modlitwy uwielbienia, Eucharystii i Adoracji Najświętszego Sakramentu w programie spotkania znajdą się nauczania i warsztaty o różnej tematyce, posiłki i spotkania w grupach oraz specjalnie przygotowane spotkania wieczorne.

Szczegółowe informacje o spotkaniach przygotowawczych do "Sydney w Warszawie" dostępne są na stronach wszystkich trzech wspólnot: www.spotkaniemlodych.pl, www.festiwalwolborz.pl, www.mlodzi.odnowa.org.

Więcej informacji o "Sydney w Warszawie" na stronach www.sydneywwarszawie.pl.

« 1 2 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione