nasze media MGN 07/2024

KAI/k

dodane 04.07.2008 22:25

Już wkrótce "Sydney w Warszawie"

Transmisje satelitarne z Sydney, spotkania z artystami i ludźmi mediów, rozmowa młodzieży z abp. Kazimierzem Nyczem, koncerty muzyki gospel oraz wspólne modlitwy i Msza św. łącząca Polskę i Australię - to niektóre punkty programu "Sydney w Warszawie".

To cykl imprez przygotowanych na 19 i 20 lipca w stolicy Polski dla tych młodych, którzy nie mogą wziąć udziału w Światowych Dniach Młodzieży. Tegoroczne ŚDM będą odbywać się między 15-20 lipca w Sydney.

Hasłem spotkania są słowa "Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i staniecie się moimi świadkami" (Dz 1, 8).

To motto przyświecać będzie również „Sydney w Warszawie”.

"W drodze na Światowy Dzień Młodzieży 2008 rozważać będziemy prawdę o Duchu mocy i świadectwa, który daje nam odwagę, by żyć Ewangelią oraz żarliwość w jej głoszeniu. Jest więc czymś zasadniczym, by każdy z was młodych, w swojej wspólnocie i ze swoimi wychowawcami, mógł rozważyć prawdę o tym głównym Bohaterze historii zbawienia, którym jest Duch Święty, czyli Duch Jezusa" - podkreślił Benedykt XVI w orędziu na Światowe Dni Młodzieży w Sydney.

Dzień przed "Sydney w Warszawie" w piątek 18 lipca na terenie całej stolicy odbywać się będzie ewangelizacja. Oprócz uczestników przygotowania włączą się w nią młodzi m.in. z Odnowy w Duchu Świętym i wspólnoty "Woda Życia".

Organizatorzy "Sydney w Warszawie" chcą, by czas spędzony w stolicy był dla jego uczestników wyjątkowy. Spodziewają się kilku tysięcy młodych ludzi z Polski i innych krajów, którzy z różnych przyczyn - głownie finansowych - nie będą mogli udać się do Australii. Dlatego przygotowali aż 18 godzin programu. Wszystkie imprezy "Sydney w Warszawie" odbywać się będą na Skwerze Cubryny przy Moście Świętokrzyskim - na tyłach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, nad tunelem, który ciągnie się wzdłuż Wisły. Wstęp na spotkanie jest wolny – przyjść może każdy.

W trakcie spotkania nastąpią dwa połączenia satelitarne na żywo z Sydney. Pierwsze w sobotę 19 lipca o godz. 12 będzie transmisją czuwania wieczornego (czasu australijskiego) z Benedyktem XVI. Podczas czuwania młodzi odnowią przyrzeczenia chrzcielne.

Drugie rozpocznie się o godz. 1 w nocy z soboty na niedzielę. Około godz. 2 rozpocznie się Msza św. "symultaniczna", łącząca Warszawę i stolicę Australii - celebrowana przez abp. Kazimierza Nycza z homilią Benedykta XVI z Sydney. Po zakończeniu Mszy dzięki łączom satelitarnym papież pobłogosławi młodych w Warszawie i poprowadzi modlitwę Anioł Pański.

Te dwa najważniejsze punkty "Sydney w Warszawie" uzupełni szereg innych ciekawych punktów imprezy przygotowanej dla młodzieży. Rozpocznie się ona ok. godz. 11 wspólnym śpiewem i modlitwami oraz wprowadzeniem w ideę Światowych Dni Młodzieży i imprez im towarzyszącym.

« 1 2 »