nasze media Najnowszy numer MGN 11/2021

sport.tvp.pl/k

dodane 04.07.2008 21:54

Guerreiro pomaga dzieciom

Strzelec jedynej bramki dla piłkarskiej reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy w Austrii i Szwajcarii Roger Guerreiro przekazał pieniądze z nagrody dla najlepszego gracza finału Pucharu Polski Legia Warszawa – Wisła Kraków, Stowarzyszeniu Dzieci Targówka oraz Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Sala gimnastyczna zapełniła się dziećmi i mieszkańcami Targówka. Piłkarza przywitano gromkimi oklaskami.

– Jestem zaskoczony, że przyszło tutaj tak dużo osób. W środę wróciłem z urlopu z Brazylii i nie spodziewałem się, że przywita mnie tak duża rzesza ludzi. Chcę jednak zaznaczyć, że najważniejsze są dzieci i to właśnie dla nich się tutaj zjawiłem. Kiedy byłem mały, potrzebowałem pomocy i jej nie dostałem. Nie chcę, by inni mieli tak trudne dzieciństwo – oznajmił pomocnik Legii Warszawa, który po uroczystości wręczenia czeku cierpliwie rozdawał autografy.

Roger obiecał, że się postara, aby nie była to ostatnia taka akcja. Jeszcze nigdy nie brałem udziału w tak dużej inicjatywie, teraz dostałem nagrodę i postanowiłem ją przekazać potrzebującym. Ten gest nie jest po to, by się promować. Zależy mi na tym, by uszczęśliwić dzieci i zrobiłbym to też gdybym był adwokatem, lekarzem, czy kimkolwiek innym – podkreślił 26-letni zawodnik.

Przedstawiciele firmy Remes, którzy sponsorowali nagrodę dla najlepszego piłkarza Pucharu Polski, dodatkowo przekazali dzieciom piłki i inny sprzęt sportowy.

Dzieci nie opuszczały piłkarza na krok, a na koniec pożegnały go okrzykami „dziękujemy”

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione