nasze media MGN 07/2024

KAI/g

dodane 04.07.2008 17:03

Rowerem na Jasną Górę

III Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa dotrze na Jasną Górę 19 lipca. Zaproszono do niej przedstawicieli wszystkich polskich diecezji.
Każda grupa przemierzy własną trasę. Wszyscy spotkają się przed katedrą częstochowską i stamtąd przejadą do jasnogórskiego sanktuarium. Pielgrzymka organizowana jest pod patronatem Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek Episkopatu Polski.

Do tej pory udział zapowiedziało 15 grup, m.in. z Nysy, Poznania i Szczecina. Z roku na rok widać większe zainteresowanie pielgrzymką rowerową. W pierwszej wzięło udział 150 osób, w zeszłorocznej – już 290.

– Jeśli ktoś o pielgrzymce rowerowej dowiedział się dopiero teraz i nie zdoła już włączyć się w nią w pełni, to znaczy przejechać na rowerze ze swojej miejscowości czy stolicy diecezji na Jasną Górę, niech zorganizuje choćby dwudniową pielgrzymkę – podjedzie pociągiem i dalej do Częstochowy rowerem – zachęca ks. Grochowski, organizator. – To może być dobry impuls, by dostatecznie wcześnie zająć się organizacją przyszłorocznej pielgrzymki rowerowej.

« 1 »