nasze media Najnowszy numer MGN 11/2021

KAI/g

dodane 04.07.2008 16:57

Prześladowany św. Paweł

Gdyby św. Paweł Apostoł żył dzisiaj i prowadził działalność misyjną jak w swoich czasach, byłby prześladowan w 20 krajach - zwróciło uwagę Międzynarodowe Towarzystwo Praw Człowieka (IGFM) u progu Roku św. Pawła.

(...) W takich krajach, jak Korea Północna, Iran, Afganistan czy Somalia, św. Paweł byłby może nawet zamordowany. Natomiast w państwach, w których prawo zabrania działalności misyjnej, np. w Algierii, czy w niektórych częściach Indii, byłby na długie lata zamknięty we więzieniu. Nie byłby pewny swego życia nawet w Turcji, na terenie której znajduje się dziś Tars, jego rodzinne miasto.

Dowodem tego są morderstwa na chrześcijanach: w 2006 r. zamordowano księdza katolickiego Andrea Santoro, w ubiegłym roku trzech ewangelików: Tilmann Geske, Necati Aydin i Ugur Yüksel.

Co pewien czas media tureckie zarzucają chrześcijańskim misjonarzom, że stanowią oni zagrożenie dla „tureckości“ kraju. IGFM wezwało Turcję, by uznała i stosowała wolność wyznania, odpowiadającą standardom U&nii; Europejskiej.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione