nasze media MGN 07/2024

KAI/k

dodane 13.06.2008 10:13

Ciało bł. Pier Giorgio Frassatiego poleci na Światowe Dni Młodzieży

Włosi pożegnają 18 czerwca ciało bł. Pier Giorgio Frassatiego, które poleci do Sydney na Światowy Dzień Młodzieży.

Mszy św. w katedrze w Turynie przewodniczyć będzie tamtejszy metropolita kard. Severino Poletto. Następnego dnia prawie nienaruszone szczątki błogosławionego przewiezione zostaną na lotnisko Malpensa, nieopodal Mediolanu. Będą pierwszymi relikwiami, które zabrane zostaną na ŚDM.

Z pomysłem, by przywieźć do Sydney ciało bł. Pier Giorgia Frassatiego, zmarłego w 1925 r. w wieku 24 lat włoskiego studenta i alpinisty, zaangażowanego w działalność charytatywną, wystąpili organizatorzy tej imprezy: metropolita Sydney kard. George Pell i jego biskup pomocniczy Anthony Fisher.

Trumna z ciałem Frassatiego będzie wystawiona w kościele pw. św. Benedykta w Sydney, gdzie 4 lipca uroczyście obchodzone będzie liturgiczne wspomnienie błogosławionego.

Od 11 do 22 lipca relikwie znajdować się zaś będą w katedrze pw. Matki Bożej, w której 14 lipca odbędzie się przy nich czuwanie modlitewne.

Bł. Pier Giorgio jest jednym z patronów ŚDM, obok m.in. św. Faustyny i sługi Bożego Jana Pawła II.

XXIII Światowy Dzień Młodzieży odbędzie się w Sydney w dniach 15-20 lipca. Od 17 lipca uczestniczył w nim będzie papież Benedykt XVI.

« 1 »