nasze media MGN 07/2024

KAI/k

dodane 10.06.2008 09:08

Bieg na cześć misjonarza męczennika

Bieg w ramach V Memoriału Sługi Bożego Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego. franciszkanina, męczennika z Peru. rozegrany zostanie w niedzielę 15 czerwca w Zawadzie k. Tarnowa.

„Jest to uroczystość poświęcona pamięci o. Zbigniewa Strzałkowskiego - męczennika za wiarę, godnego syna ziemi tarnowskiej, zamordowanego przez komunistów w Peru w 1991 r. Pragniemy w ten symboliczny sposób w jego rodzinnej miejscowości oddać mu cześć i upowszechniać pamięć o jego życiu i męczeństwie. Pragniemy, by święto to wzbogacało wiarę jak największej części naszej katolickiej społeczności” – mówi Krzysztof Nowak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego w Zawadzie.

Bieg poprzedzi Msza św.

Bieg rozegrany zostanie na dystansie 2200 metrów, w programie memoriału są także biegi dla dzieci i młodzieży w kategoriach: „bieg skrzata” na dystansie 200 metrów, „bieg młodzika” na dystansie 600 metrów oraz „bieg kangura” na dystansie 1 kilometra.

W każdej kategorii chłopcy i dziewczęta będą klasyfikowani oddzielnie. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc. Wśród uczestników biegu, którzy nie zajmą miejsc na podium, rozlosowany będzie rower górski.

W ubiegłym roku w Memoriale o. Strzałkowskiego wzięło udział 178 osób, w tym 113 mężczyzn i 65 kobiety.

Bieg został podzielony na cztery kategorie wiekowe i rozgrywany był na czterech różnych trasach przypisanych odpowiednio do każdej kategorii wiekowej.

W najmłodszej kategorii, tzw. biegu skrzata, udział wzięło 73 osoby, w biegu młodzika - 47 osób, w biegu kangura - 20 osób, zaś w biegu głównym „Open” - 38 osób.

W biegu ku czci o. Zbigniewa Strzałkowskiego w ub.r. biegli m.in. parlamentarzyści oraz władze miejskie i samorządowe Tarnowa.

« 1 »