nasze media MGN 07/2024

KAI/ps/k

dodane 09.06.2008 11:40

O misjach na górskim szlaku

"Solidarni z chrześcijanami w młodych Kościołach" - to hasło tegorocznego projektu przygotowanego przez Dzieło Misyjne Archidiecezji Katowickiej. Pod tym samym hasłem 8 czerwca odbył się szósty rajd misyjny, w którym sympatycy misji wędrowali szlakami Beskidu Śląskiego.

Dzięki tegorocznemu projektowi Dzieła Misyjnego Archidiecezji Katowickiej, jaki rozpoczął się już w okresie Wielkiego Postu, pomoc trafi do chrześcijan w Afryce i Ameryce Południowej. Kontynuowana jest również akcja na rzecz Kościoła na Bliskim Wschodzie, który otrzymał wsparcie, dzięki ubiegłorocznym zbiórkom.

Pieszą wędrówkę zwieńczyła Msza św. w sanktuarium MB Królowej Polski w Szczyrku "Na Górce", na której zebrało się blisko 200 sympatyków misji.

Odbyła się też loteria fantowa, a także licytacja, z których dochody przeznaczone będą na pomoc chrześcijanom żyjącym na Bliskim Wschodzie, w Afryce czy Ameryce Południowej.

W rajdzie od sześciu lat uczestniczą przyjaciele misji w każdym wieku, również całe rodziny.

W tym roku studenci teologii Uniwersytetu Śląskiego podczas pieszej wędrówki przygotowali krótkie wystąpienia związane z tematyką misji.

Na ich podstawie powstał quiz, w którym wzięło później udział kilkudziesięciu uczestników rajdu.

« 1 »