nasze media MGN 07/2024

Radio Watykańskie/k

dodane 09.06.2008 09:20

Misyjna młodzież w Hiszpanii

„Liczymy na wasze świadectwo wiary. Pomóżcie swym rówieśnikom spotkać Chrystusa” - z takim apelem do młodzieży zwrócili się hiszpańscy biskupi.

W Cerro de los Ángeles – uważanym za geograficzne centrum Półwyspu Iberyjskiego – zakończyła się Madrycka Misja Młodych. W wieńczącym ją spotkaniu wzięło udział ok. 5 tys. młodych ludzi. Po Eucharystii zawierzyli oni swe życie Sercu Jezusowemu.

Misja Młodych rozpoczęła się w styczniu 2007 r. Objęła diecezje: Madryt, Alcalá de Henares i Getafe. Wzięły w niej udział setki młodych osób, które proponowały Jezusa Chrystusa swoim rówieśnikom oddalonym od wiary, szczególnie w tych miejscach, do których kapłan nie może dotrzeć.

„Misja Młodych nie tylko ożywiła duszpasterstwo młodzieżowe, ale przede wszystkim ukazała piękno bycia świadkiem miłości Chrystusa” – powiedział w homilii przewodniczący Konferencji Episkopatu Hiszpanii, kard. Antonio María Rouco Varela.

Misja Młodych posłużyła również do przygotowania Światowego Spotkania Młodzieży w roku 2010. O jego zorganizowanie w Madrycie kard. Rouco Varela poprosił kilka miesięcy temu Benedykta XVI,

« 1 »