nasze media MGN 07/2024

Radio Watykańskie/k

dodane 06.06.2008 08:59

Zjazd ministrantów we Lwowie

We Lwowie odbył się pierwszy zjazd ministrantów. Obecny rok duszpasterski jest tam poświęcony liturgicznej służbie ołtarza. 5 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Lwowskiej obrządku łacińskiego spotkali się ministranci całej archidiecezji.

Uroczystej Mszy św. dla kilkuset ministrantów na placu seminaryjnym przewodniczył metropolita lwowski obrządku łacińskiego kard. Marian Jaworski. Współkoncelebrowali arcybiskup koadiutor Mieczysław Mokrzycki i biskup pomocniczy Leon Mały.

„Wy wszyscy którzy usługujecie przy ołtarzu, na swój sposób jesteście związani z Świętą Eucharystią – powiedział w słowie powitalnym kard. Jaworski. Życzył, aby posługujący przy ołtarzu starali się coraz bardziej rozumieć czym jest Ofiara Eucharystyczna i by nią żyli.

W homilii abp Mokrzycki zachęcił, aby posługa ministranta nie ograniczała się jedynie do świątyni. „Ona musi promieniować na otoczenie, w którym codziennie przebywasz: w szkole, rodzinie i innych sferach społeczeństwa. Albowiem kto może służyć Chrystusowi w Kościele, ten musi także być świadkiem wszędzie” – powiedział abp Mokrzycki.

« 1 »