nasze media MGN 07/2024

Radio Watykańskie/k

dodane 02.06.2008 09:11

Miesiąc Serca Pana Jezusa

Serce Jezusa to symbol wiary, który w prosty i autentyczny sposób wyraża „dobrą nowinę” miłości, reasumując tajemnicę Wcielenia i Odkupienia - przypomniał Benedykt XVI spotykając się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

Zauważył, że obchodzona w ubiegły piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa była trzecim i ostatnim świętem po okresie wielkanocnym. Poprzedziły je uroczystości Trójcy Przenajświętszej i Bożego Ciała.

„Następowanie po sobie tych świąt każe myśleć o ruchu w kierunku centrum: o ruchu ducha, którym kieruje sam Bóg – mówił Papież. – Z nieskończonego horyzontu swojej miłości, Bóg zechciał wejść w granice historii i kondycji ludzkiej, przyjął ciało i serce; tak, że możemy kontemplować i spotykać Nieskończonego w skończoności. Tajemnicę niewidzialną i niewypowiedzianą w ludzkim sercu Jezusa, Nazarejczyka”.

„Każda osoba potrzebuje jakiegoś «centrum» swojego życia, źródła prawdy i dobra, z którego można zaczerpnąć stając w obliczu różnych sytuacji i codziennego trudu – powiedział Ojciec Święty. – Każdy z nas, gdy zatrzymuje się w ciszy, potrzebuje odczuwać nie tylko bicie własnego serca, ale bardziej w głębi, obecność godną zaufania, zauważalną zmysłem wiary i jednocześnie bardzo realną: obecność Chrystusa, serca świata. Zachęcam zatem każdego, by odnowił w miesiącu czerwcu swoje własne nabożeństwo do Serca Chrystusa, doceniając także codzienny akt ofiarowania i pamiętając o intencjach jakie przedstawiam całemu Kościołowi”.

Papież opiece Matki Bożej Papież zawierzył ludność Chin i Birmy, przeżywającą tragiczne skutki klęsk żywiołowych. Modlił się za wszystkich dotkniętych bólem, chorobą, oraz biedą - materialną i duchową

« 1 »