nasze media MGN 07/2024

KAI/k

dodane 28.05.2008 09:34

Pobożność maryjna w Internecie

Internet umożliwia autentyczną pobożność maryjną – twierdzi amerykańska salezjanka s. Maria Gannon, wykładowczyni na Papieskim Wydziale Nauk Pedagogicznych „Auxilium” w Rzymie.

Przeprowadziła ona niedawno badania nt. obecności tematyki dotyczącej Matki Bożej w internecie, które pokazały, jakie tematy są tam najchętniej poruszane i jakiego rodzaju informacje można tam spotkać.

Siostra Maria wskazała strony internetowe, które rozwijają wiedzę z zakresu mariologii, ilustrują udział Matki Bożej w historii zbawienia lub przedstawiają historię objawień, sanktuariów i maryjnych modlitw.

Zakonnica zauważyła również, że najwięcej informacji poświęconych mariologii zawierają strony prowadzone przez stowarzyszenia, uniwersytety, centra maryjne i mariologów.

Zagadnienia związane z kultem maryjnym oraz ludową pobożnością i przywiązaniem do Matki Bożej zamieszczają zaś najczęściej witryny ruchów i grup kościelnych.

Zapytana przez włoską agencję Zenit, jakie zagadnienia poświęcone Matce Bożej najczęściej spotkać można w internecie, s. Gannon powiedziała, że „temat Maryi w historii zbawienia, czyli Matki Syna Bożego Chrystusa i Matki Kościoła, jego mistycznego Ciała”, a także „Maryi w historii każdej osoby jako pomocy dla naszego zbawienia”.

Za najlepszą najlepszą stronę poświęconą Maryi amerykańska salezjanka uważa witrynę „The Mary Page” Międzynarodowego Instytutu Badań Maryjnych Uniwersytetu w Dayton prowadzoną w przystępny sposób po angielsku, francusku, hiszpańsku i koreańsku.

« 1 »