nasze media MGN 07/2024

Radio Watykańskie/k

dodane 21.05.2008 19:53

Dni Katolika w Osnabrück

W Osnabrück w Niemczech rozpoczynają się 97. Dni Katolika. Do niedzieli 25 maja ponad 20 tysięcy zgłoszonych uczestników weźmie udział w licznych forach dyskusyjnych, imprezach kulturalnych a także w Eucharystii i nabożeństwie ekumenicznym.

Udział w tradycyjnym, organizowanym już od 160 lat spotkaniu niemieckich katolików zapowiedzieli także liczni prominenci, między innymi prezydent Niemiec Horst Köhler oraz kanclerz Angela Merkel. Hasło tegorocznego Katholikentagu brzmi: „Pan wyprowadza mnie na miejsce przestronne” (Ps 18, 20).

97. wydanie Dni Katolika zwraca się przede wszystkim do młodzieży. Tak też ustawiono cały program. To nie przypadek, że gospodarzem jest biskup Osnabrück Franz-Josef Bode, w niemieckim episkopacie odpowiedzialny za duszpasterstwo młodzieży. To właśnie on wybrał motto spotkania.

„Wybraliśmy właśnie to hasło, ponieważ chcemy zająć się przyszłością Kościoła i społeczeństwa. A bezpieczną przyszłość zapewnia nam wierny Bóg. Bez Niego nie rozwiążemy dzisiejszych problemów” – wyjaśnił bp Bode.

Uczestnicy 97. Dni Katolika będą mieli do wyboru aż tysiąc różnych imprez, począwszy od bogatej liturgii a skończywszy na forach dyskusyjnych i ofertach artystycznych. Do Osnabrück jako prelegent zaproszony jest też metropolita lubelski, abp Józef Życiński oraz krakowski zespół „New Life Music”.

« 1 »