nasze media MGN 07/2024

KAI/k

dodane 12.05.2008 10:56

Loteria na rzecz misji Zgromadzenia Ducha Świętego

Licytacja piłki nożnej z oryginalnymi podpisami zawodników klubu PSV Eindhoven, siedem tysięcy losów, koncert Tomka Kamińskiego – to tylko niektóre punkty loterii na rzecz misji Zgromadzenia Ducha Świętego zorganizowanej w Bydgoszczy.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na placówkę misyjną Nuadibu w Mauretanii.

Ubiegłoroczna pomoc została skierowana do placówki na Madagaskarze. Od trzech lat pracuje tam o. Michał Apiecionek. Kapłan do najbliższego miejsca, w którym panuje współczesna cywilizacja, musi pokonać 240 kilometrów.

Do parafii przynależy kościół oraz 36 wiosek. – Środki ze sprzedaży ubiegłorocznych losów pomogły nam ukończyć budowę kościółka w tej wiosce. Po cyklonie, który wyrządził wiele szkód, było to jedyne miejsce, w którym ludzie znaleźli schronienie. To jest dowód na to, ile można pomóc, kupując zaledwie jeden los – powiedział o. Apiecionek.

Tegoroczna pomoc trafi do Nuadibu w Mauretanii, gdzie pracuje m.in. brat Bartłomiej Kaszczyc CSSp. - W muzułmańskiej Mauretanii jest sporo katolików. Musimy im pomagać. Robimy to przez posługę brata Bartłomieja. Głoszenie Boga, pochylanie się nad biedą i nędzą człowieka to nasze najważniejsze zadania. Ludzie przychodzą i chcą pomagać. Oni czują więź z Duchem Świętym – powiedział brat Hieronim Majka CSSp.

Wielka misyjna loteria jest organizowana od 1992 roku. Przygotowania do święta patronalnego Zgromadzenia Ducha Świętego i loterii trwają zwykle kilka tygodni. (...)

Dużym zainteresowaniem wśród uczestników misyjnego spotkania cieszył się występ Tomka Kamińskiego. – Niesienie prawdy o Bogu gdzieś znacznie dalej – na krańce świata jest czymś przepięknym. Naszym obowiązkiem jest dzielenie się z innymi tym, co posiadamy. Należy pamiętać, że ten przysłowiowy „wdowi grosz” jest najbardziej cenny. Tutaj nie chodzi tylko o pieniądze, ale również o spotkanie z drugim człowiekiem – stwierdził artysta.

Zgromadzenie Ducha Świętego w Polsce istnieje od 1921 roku. Misjonarze posługują na placówkach w Europie, Afryce, Ameryce Południowej. Pracują także na Madagaskarze, Mauritiusie oraz w Kanadzie. Największym wyzwaniem dla współczesnej ewangelizacji jest Afryka, Azja, a także część Europy.

« 1 »