nasze media MGN 07/2024

sport.tvp.pl/k

dodane 12.05.2008 09:45

Otwarcie sezonu wioślarskiego

Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Św. Trójcy rozpoczęły się w sobotę uroczystości otwarcia jubileuszowego, 130. sezonu sportowo-turystycznego Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

W czasie uroczystości rocznicowych dokonano m.in. chrztu dwóch łodzi wioślarskich, które nazwano „Sto trzydziestka” i „Verey”.

Ojcem chrzestnym był 82-letni druh Andrzej Dębczyński.
– Z WTW związany jestem praktycznie od kołyski – powiedział Andrzej Dębczyński. – Rodzice latem czas spędzali na przystani, a zimą w siedzibie przy ul. Foksal. Tam organizowano m.in. imprezy dla dzieci. Jedną z nich był bal migdałowego króla. W jednym z podanych pierniczków znajdował się migdał. Które dziecko trafiło na pierniczek z migdałem zostawało królem balu.

Obecnie w WTW poza wioślarską działają sekcje kajakarska, kajak polo, żeglarska i snowboardu. Zarejestrowanych jest około 250 zawodniczek i zawodników

Pod koniec lipca 2007 roku w szkockim Strathclyde reprezentantka WTW Weronika Deresz razem z Karoliną Widun zdobyła złoty medal młodzieżowych mistrzostwach świata w wioślarstwie w dwójce podwójnej wagi lekkiej. Natomiast reprezentant WTW Marcin Brzeziński jest mistrzem Polski w skiffie.

« 1 »